Extern vertrouwenspersoon

Ank van Helvoirt is gecertificeerd extern vertrouwenspersoon ongewenste omgangsvormen en integriteit, businesscoach en mediator in opleiding. Zij is aangesloten bij de Landelijke Vereniging van Vertrouwenspersonen (LVV) en heeft haar opleiding tot extern vertrouwenspersoon gevolgd bij Van Oss & Partners.

Geboren en opgegroeid in een ondernemersgezin weet Ank als geen ander wat ondernemerschap vraagt. Meer dan twintig jaar woonde en werkte zij in Barcelona, waar zij een relocation- en later een incentivesbureau runde. Na haar terugkeer naar Nederland vervulde zij diverse HR- en managementfuncties binnen het MKB en familiebedrijven. Hier ondersteunde zij ondernemers, managementteams en medewerkers op het gebied van HR, bedrijfsprocessen, operationele ondersteuning en begeleiding tijdens en na een overnameproces.

Juist in die rollen ontdekte zij waar haar grootste kracht ligt: niet bij de processen, maar bij de mensen achter de functie. Zij merkte hoe vanzelfsprekend het voor haar is om zonder oordeel te luisteren, vertrouwen te bieden en ook moeilijke onderwerpen bespreekbaar te maken. Vanuit die overtuiging koos zij ervoor zich verder te ontwikkelen als extern vertrouwenspersoon, businesscoach en mediator.

Verbinding, vertrouwen en verheldering staan centraal in haar werk met mensen en organisaties. Of het nu gaat om het creëren van een prettige werkomgeving, het verbeteren van samenwerking, het begeleiden van gesprekken, sparringpartner zijn voor een ondernemer of het bespreekbaar maken van ongewenste omgangsvormen en integriteitskwesties. Ank kijkt altijd naar mogelijkheden en gelooft in de kracht van mensen en organisaties om zich te blijven ontwikkelen.

Een rode draad in haar loopbaan is haar passie voor mensen, organisaties en creativiteit. Naast haar passie om mensen te begrijpen, te zien en te verbinden, realiseert zij interieurstyling voor fotografie en video. En vindt daarnaast veel plezier in het maken van keramiek. Creativiteit geeft haar energie en scherpt haar oog voor detail, sfeer en verbinding. Deze combinatie van mensgerichtheid, creativiteit en ervaring binnen organisaties helpt Ank om met aandacht te kijken, verbinding te creëren en de menselijke kant binnen organisaties zichtbaar te maken.

Gesprekken in het Spaans zijn ook mogelijk.